Päikesepaneelid


Päikesepaneelid on parim ja lihtsaim viis hakata tootma ise 100% puhast energiat ja hoida kokku elektrikuludelt.

Päikesepaneelide paigalduslahendused ja müük üle Eesti alates 2005!

Valides päikesepaneelid:
Päikesepaneelid säästavad elektrikuludelthoiad kokku elektrikuludelt Päikesepaneelid on taastuvenergiakasutad 100% taastuvenergiat Päikesepaneelide elektrit saad tagasi müüasaad ülejääva elektri võrku müüa Päikesepaneelid suurendavad kinnisvara väärtustsuurendad kinnisvara väärtust
Parimad päikesepaneelid

Millist päikesepaneeli valida?

Parima tulemuse päikeseelektrijaama tootluses kui pikaealisuses saab kui kõik selle komponendid on omavahel täiuslikult sobitatud. Järeleandmised ka näiliselt kõige tagasihoidlikumas komponendis mõjutavad oluliselt elektrijaama eluiga ja toodangut. Päikesepaneelidel on selles üks suurimaid rolle. Seepärast veendu, et paneelide tootja on kvaliteetne ja hinnatud.

Esindame Eestis päikesepaneelide tootjat Q CELLS.

20-aastase kogemusega Q CELLS on suurim päikesepaneelide elementide tootja maailmas.

Tänu Saksamaal asuvale arenduskeskusele on panustamine tootearendusse ja -kvaliteeti pidev.

  • Usaldusväärne investeering – garanteeritud minimaalne väljundvõimsus ka 25 aasta pärast >86%.
  • Enim-müüdud päikesepaneel USA-s ja paljudes Euroopa riikides.
  • Auhinnatud 8 aastat järjest kui Euroopa tippbränd päikesepaneelide tootmises (Top Brand PV in Europe).

 

Q CELLS Päikesepaneelide auhinnad

Q CELLS tehnoloogiad

Q CELLS on töötanud välja Q.ANTUM tehnoloogia, mille tulemusena on päikesepaneelide efektiivsus oluliselt kõrgem. Madal päikese asend hommiku- ja õhtutundidel ning talveperioodil, pilves ilm, kõrge päikesepaneeli pinnatemperatuur – kõik need nähtused vähendavad oluliselt päikesepaneeli tootlikkust. Q.ANTUM tehnoloogial valmistatud päikesepaneelid oskavad võrreldes tavapaneelidega Eestis tihti esinevates kehvades ilmastikutingimustes anda paremat tootlust.

Raske on leida Eesti kliimasse sobivamat paneeli kui Q CELLS Q.ANTUM.

Q CELLS Päikesepaneelide Q.ANTUM tehnoloogia

 

Paigalduslahendused

Päikesepaneelide paigaldamine

Päikesepaneelidega päikeseelektrijaamasid paigaldatakse peamiselt maapinnale või katusele.

Päikeseelektrijaam paigaldusega maapinnale

Meie soovitus on esimese valikuna paigaldada päikesepaneelid maapinnale, sest siin on mitu eelist:

  • Kuna päikesepaneelide tagumine külg on tuulele avatud, siis tänu heale jahutusele on päikeselektrijaama tootlikkus ca 5% suurem võrreldes viilkatusel asetsevate päikesepaneelidega.
  • Maapinnal asuv päikeseelektrijaam on hinnalt odavam kui näiteks viilkatusele paneelide paigaldamine.
  • Maapinnal asetsevatelt paneelidel saab kerge vaevaga lume ära pühkida ja juba jaanuari ja veebruari päikepaisteliste ilmadega on seeläbi võimalik toota omajagu rohkem energiat. Näiteks veebruari keskel toodab 10kW päikesepaneele 30 kWh elektrienergiat päevas.

Päikesepaneelide paigaldamine maapinnale või põllule

Kui maapind võimaldab, siis üldjuhul kasutame maaraami vundamendiks iga tugiposti juures neljas suunas maapinda rammitud vardaid. Sellisele vundamendi lahendusele ei ole ka probleemiks kui mingil määral maapinna kõrgused erinevad. Saab paigaldada ka otse muruplatsi peale ja paigaldamisel ei ole vaja kasutata tehnikat, mis võiks muru pinda lõhkuda.

Maapinnale või katusele?

Millal eelistada paigaldust maapinnale?

Maapinnale paigaldamisel on mitmeid eeliseid:

  • see on kõige odavam paigaldusviis;
  • tänu heale jahutusele kõrgem tootlikkus;
  • lihtsam hooldada asukoha tõttu.

Küll aga eeldab maapinna paigaldus seda, et oleks piisavalt vaba maapinda, millele päikesepaneele panna.

 

Millal eelistada paigaldust katusele?

Tihti, eelkõige linnades ei ole piisavalt maapinda, millele paigaldada päikesepaneele. Seetõttu sobib paigaldus katusele ideaalselt era- ja kortermajadele ning tööstushoonetele.

Katusepaigaldus on hea valik ka isegi piisavas suuruses vaba maapinna olemasolul, juhul kui maapind jääb varju.

Päikesepaneelid katusele

Päikesepaneele võib paigaldada ka katusele, olgu see siis lame, viil- või trapetskatus.

Lamekatusele paigaldamine on maapinnale paigaldamise järel populaarseim meetod. Päikesepaneelide lamekatuselahendus sobib nii era- kui ka kortermajade katusele päikesepaneelide paigaldamiseks aga kõige ideaalsemad on tööstushooned, kus on ilma varjudeta suured katusepinnad.

Arvestades Eesti kliima eripära, kasutame päikesepaneelide paigaldamiseks lamekatustele tavapärasest erinevat lahendust, kus päikesepaneelide ridade vahel ei asu ballastraskuseid. Selle tulemusena, kui peaks olema vajalik suure lumega katusepinna puhastamine, siis on seda võimalik teha.

Paigaldamisel läbi katusekatte auke ei tehta ja sobivad kõik katusekattematerjalid. Kuna meie paigaldataval lahendusel on piisavalt suur toetuspind, siis sobib see ka paigaldamiseks näiteks villaga soojustatud PVC katusekatte puhul.

Päikesepaneelid katusele, päikesepaneelid eramu katusele

Meie päikeseelektrijaamad on kõrge tootlikkuse, kindla tasuvuse ja pika elueaga.
Hübriid elektrijaam

Mis on hübriid päikeseelektrijaam?

Naudi päikest ja energiasõltumatust 24/7! Elektrikatkestused pole probleemiks, sest elutähtsate tarbijate varutoide käivitub automaatselt. Kasutame hübriidsete päikeseelektrijaamadeks kvaliteetseid Fronius invertereid ja BYD liitiumakusid.

Hübriid päikeseelektrijaam erineb tavalisest päikesepaneelidega elektrijaamast päikeseenergia salvestamise poolest. Kasutades inverterit ja akusid, võimaldab süsteem:

  • päikeseenergia salvestamist akudesse;
  • tarbijate nutikat juhtimist;
  • avariitoidet elektrikatkestuste puhul.

Hübriid päikeselektrijaam

Päikesepaneelide täislahendus


Konsultatsiooni käigus leiame kõige optimaalsema lahenduse süsteemi võimsuse ja päikesepaneelide paigalduslahenduse osas lähtudes teie tarbimisvajadusest. Koostame paigaldusjoonise, ja täidame ära elektritootja liitumistaotluse. Peale paneelide paigaldamist teostame nõutud kontrollmõõtmised ja vormistame elektritootjana liitumiseks vajalikud paberid. Teie päikeseelektrijaam alustab tootmist ja edaspidi saate nautida vaid kokkuhoidu elektriarvetel. Päikeseelektrijaama eluiga on vähemalt 35-40 aastat.

Päikesepaneelide terviklahendus
Päikeseelektrijaam on investeering tulevikku

Päikeseelektrijaam on investeering tulevikku


Päikeseelektrijaam on oluline investeering tulevikku, kuna tagab säästliku ja keskkonnasõbraliku energiaallika, vähendades samal ajal energiakulusid. Päikeseelektrijaamade käitamise kulud on madalamad võrreldes traditsiooniliste fossiilkütustel töötavate energiaallikatega.

Lisaks suurendab päikesepaneelide paigaldamine kinnisvara väärtust ning aitab leevendada sõltuvust energiahinna tõusust. See pakub pikaajalist tulu ja aitab kaasa rohelisema elustiili edendamisele.

Korduma kippuvad küsimused
Kas Eestis on piisavalt päikeseenergiat?

Eestis on piisavalt päikeseenergiat, et päikeseelektrijaamad kujutaks endast tõsiseltvõetavat energiaallikat. Tõsi, päikeseenergia jaguneb meil aasta lõikes väga ebaühtlaselt.

Kas päikeseelektrijaam tasub ennast ära?

Jah, tasub! Mida kõrgem on elektrihind, seda kiiremini saabub tasuvuspunkt. Suurem osa energiast kogutakse suvel ning arvestatakse energiafirmale ettemaksuks, mida kasutada talvel. Eestis jääb sellise jaama tasuvusaeg reeglina vahemikku 7-9 aastat. Kui aga soetusmaksumus pangalaenu abil aastate peale ära jagada, siis võib jaam jooksvat plussi toota juba esimesel suvel!

Kuhu saab päikesepaneele paigaldada?

Kõikjale, kuhu päike paistab – eramu, kortermaja, abihoone või ka lao- ja büroohoone katusele ning seintele, samuti lagedamasse hoovi või heinamaale. Hoonete külge kinnitamiseks võib olla vaja ka projekti, et tulemus oleks nõuetekohane ja ohutu. Päikesepaneele ei saa paigaldada katustele, mis on ehitatud katuse tootja juhendeid eirates.

Kui pikk on päikesepaneelide eluiga?

Kuna päikeseelektrijaama loomise üheks peamiseks põhjuseks on saavutada energiakuludelt rahaline võit, siis soetusmaksumusega samavõrd oluline on paneelide töökindlus ja kauakestvus. Taastuvenergia OÜ kasutab ainult kvaliteetsete Euroopa tootjate seadmeid. Tänu sellele saame anda paneelidele 25-aastase garantii ning reaalne kasutusaeg on planeeritud üle 30 aasta.

Kas päikesepaneele on vaja talvel lumest puhastada?

Selleks puudub mõistlik vajadus järgmistel põhjustel:
1. Lumest puhastamine ei mõjuta oluliselt jaama tootlust kuna talvine energiatootlus on meie geograafilisest asukohast sõltuvalt väike. Näiteks kahe talvekuu kogutootlus jääb keskmiselt väiksemaks ühest suvekuu päevast.
2. On oht ennast ja paneele vigastada, juhul kui kasutada ebaõigeid tööriistu või töövõtteid.
Juhul kui kasutatakse õigeid töövõtteid ja tagatakse tööde tegemisel ohutus, siis lumest puhastamise suurim kasu on tegevuse positiivne mõju puhastaja üldfüüsilisele seisundile. Teisisõnu - trenn saab tehtud, kalorid kulutatud.

Milline peaks olema päikesepaneelide kaldenurk?

Päikesepaneelide kaldenurk oleneb paigalduse tüübist. Maapinnale paigaldades on tavapäraseim kaldenurk 30-40°, viilkatuse puhul määrab kaldenurga suuresti katuse enda kaldenurk. Lamekatuse puhul on kaldenurk tavaliselt 15°.

Miks valida päikesepaneelid kortermajale?

Päikesepaneelide paigaldamine kortermajale võimaldab alandada kommunaalarveid, lisaks suurendab see kinnisvara väärtust.

Kuidas paigaldatakse päikesepaneele kortermajale?

Päikesepaneele paigaldatakse kõige sagedamini kortermaja katusele. Siinkohal on oluline, et katuse konstruktsiooni kandevõime oleks piisav ning katus ja selle kate heas korras. Lisaks on võimalik paigaldada päikesepaneele ka kortermaja fassaadile, kui selle asend päikese suhtes tagab hea tootlikkuse.

Mis on päikesepaneelide hind?

Päikesepaneelide täislahenduse eeldusliku maksumuse leiad hõlpsalt meie kalkulaatorist, mis asub meie hinnapäringu vormi kõrval.

Kas päikesepaneelidele pakutakse toetust?

Päikesepaneelide toetust pakub peatselt KredEx. Loe lähemalt toetusest siit.

Hinnapäring

Vali kalkulaatoril soovitud süsteemi parameetrid ning liigu edasi pakkumise vormistamise faasi (vormista detailne pakkumine). Sisestades oma kontaktandmed saadame Teie e-mailile asukohapõhise detailse hinnakalkulatsiooni koos tootmisandmete ja tasuvusaja arvutusega.

Süsteemi parameetrid
Inverteri võimsus
Vajalik peakaitse
PV paneelide võimsus
Aastane toodang
Vajalik pind paneelidele
Autonoomne aeg tarbimisega 500W
Süsteemi eeldatav hind (sis. KM)

Tegemist on eeldatava hinnaga. Täpse hinnapakkumise saamiseks vajutage palun “Vormista pakkumine”