Päikesepaneelid


Q CELLS päikesepaneelid garanteerivad päikeseelektrijaama töökindluse ja pikaealisuse.

Kvaliteetsed päikesepaneelid

Millist päikesepaneeli valida?

Esindame Eestis päikesepaneelide tootjat Q CELLS.

20-aastase kogemusega Q CELLS on suurim päikesepaneelide elementide tootja maailmas.

Tänu Saksamaal asuvale arenduskeskusele on panustamine tootearendusse ja -kvaliteeti pidev.

  • Usaldusväärne investeering – garanteeritud minimaalne väljundvõimsus ka 25 aasta pärast >86%.
  • Enim-müüdud päikesepaneel USA-s ja paljudes Euroopa riikides.
  • Auhinnatud 8 aastat järjest kui Euroopa tippbränd päikesepaneelide tootmises (Top Brand PV in Europe).

Q CELLS tehnoloogiad

Q CELLS on töötanud välja Q.ANTUM tehnoloogia, mille tulemusena on päikesepaneelide efektiivsus oluliselt kõrgem. Madal päikese asend hommiku- ja õhtutundidel ning talveperioodil, pilves ilm, kõrge päikesepaneeli pinnatemperatuur – kõik need nähtused vähendavad oluliselt päikesepaneeli tootlikkust. Q.ANTUM tehnoloogial valmistatud päikesepaneelid oskavad võrreldes tavapaneelidega Eestis tihti esinevates kehvades ilmastikutingimustes anda paremat tootlust.

Raske on leida Eesti kliimasse sobivamat paneeli kui Q CELLS Q.ANTUM.

 

Meie päikeseelektrijaamad on kõrge tootlikkuse, kindla tasuvuse ja pika elueaga.

Korduma kippuvad küsimused

Kas Eestis on piisavalt päikeseenergiat?

Eestis on piisavalt päikeseenergiat, et päikeseelektrijaamad kujutaks endast tõsiseltvõetavat energiaallikat. Tõsi, päikeseenergia jaguneb meil aasta lõikes väga ebaühtlaselt.

Kas päikeseelektrijaam tasub ennast ära?

Jah, tasub! Mida kõrgem on elektrihind, seda kiiremini saabub tasuvuspunkt. Suurem osa energiast kogutakse suvel ning arvestatakse energiafirmale ettemaksuks, mida kasutada talvel. Eestis jääb sellise jaama tasuvusaeg reeglina vahemikku 7-9 aastat. Kui aga soetusmaksumus pangalaenu abil aastate peale ära jagada, siis võib jaam jooksvat plussi toota juba esimesel suvel!

Kuhu saab päikesepaneele paigaldada?

Kõikjale, kuhu päike paistab – eramu, kortermaja, abihoone või ka lao- ja büroohoone katusele ning seintele, samuti lagedamasse hoovi või heinamaale. Hoonete külge kinnitamiseks võib olla vaja ka projekti, et tulemus oleks nõuetekohane ja ohutu. Päikesepaneele ei saa paigaldada katustele, mis on ehitatud katuse tootja juhendeid eirates.

Kui pikk on päikesepaneelide eluiga?

Kuna päikeseelektrijaama loomise üheks peamiseks põhjuseks on saavutada energiakuludelt rahaline võit, siis soetusmaksumusega samavõrd oluline on paneelide töökindlus ja kauakestvus. Taastuvenergia OÜ kasutab ainult kvaliteetsete Euroopa tootjate seadmeid. Tänu sellele saame anda paneelidele 25-aastase garantii ning reaalne kasutusaeg on planeeritud üle 30 aasta.

Kas päikesepaneele on vaja talvel lumest puhastada?

Selleks puudub mõistlik vajadus järgmistel põhjustel:
1. Lumest puhastamine ei mõjuta oluliselt jaama tootlust kuna talvine energiatootlus on meie geograafilisest asukohast sõltuvalt väike. Näiteks kahe talvekuu kogutootlus jääb keskmiselt väiksemaks ühest suvekuu päevast.
2. On oht ennast ja paneele vigastada, juhul kui kasutada ebaõigeid tööriistu või töövõtteid.
Juhul kui kasutatakse õigeid töövõtteid ja tagatakse tööde tegemisel ohutus, siis lumest puhastamise suurim kasu on tegevuse positiivne mõju puhastaja üldfüüsilisele seisundile. Teisisõnu - trenn saab tehtud, kalorid kulutatud.

Hinnapäring

Vali kalkulaatoril soovitud süsteemi parameetrid ning liigu edasi pakkumise vormistamise faasi (vormista detailne pakkumine). Sisestades oma kontaktandmed saadame Teie e-mailile asukohapõhise detailse hinnakalkulatsiooni koos tootmisandmete ja tasuvusaja arvutusega.

Süsteemi parameetrid
Inverteri võimsus
Vajalik peakaitse
PV paneelide võimsus
Aastane toodang
Vajalik pind paneelidele
Autonoomne aeg tarbimisega 500W
Süsteemi eeldatav hind

Tegemist on eeldatava hinnaga. Täpse hinnapakkumise saamiseks vajutage palun “Vormista pakkumine”